Facebook Instagram ve Whatsapp’ın Korona Virüs Önlemleri

Facebook Instagram ve Whatsapp’ın Korona Virüs Önemleri

Facebook Instagram ve Whatsapp’ın korona virüs önlemleri 4 temel amaca odaklanmaktadır.

  • Herkesin doğru bilgiye sahip olduğundan emin olmak
  • Yanlış bilgi ve zararlı içeriğin durdurulması
  • Küresel sağlık uzmanlarının desteklenmesi ve yardım çabaları
  • Yerel yönetimleri, toplulukları ve işletmeleri desteklemek

Facebook,  bunları madde halinde açıklamış biz ise Facebook, Instagram ve Whatsapp’ta yapılan önlemleri ayrı maddelerde inceleyeceğiz.

Facebook’tan Ebeveynlere ve Çocuklara Yeni Platform

Facebook’tan ebeveynlere ve çocuklara yeni platform olan “Get Digital”i neden kurduğunu ve içeriğinde neler amaçladığından bahsedeceğim.

Ocak sonları hatta Şubat ayından itibaren, başlangıç yeri Çin’in Wuhan kenti olan ve gün geçtikçe de tüm dünyayı sarsan bir virüsle mücadele ediyoruz. Covid-19 yani korona virüsü! Tüm dünyada küresel salgın olan korona virüsü nedeniyle alınan önlemlerin başında; okulların eğitime ara vermesi ve uzaktan eğitime yönlendirilmesi oldu. Bu da evde kalmalara ve çocukların webe daha da erişebilir olmasıyla Facebook, bir çok ebeveynin evden çalıştığı ve çocuklarının ne yaptığıyla ilgilenemediği için bu sorunun katlanarak büyüdüğüne dikkat çekti.

2020 Sosyal Medya Trendleri

2020 sosyal medya trendleri,  stratejilerini kurgularken “2020 sosyal medya trendleri” önemserler çünkü yol haritalarından bir tanesi de bu trendlerle uyumlu stratejiler yapabilmektir. Her marka, en çok kullanıcının olduğu platformlarda yer almak ya da reklam vermek isterler. Bu yüzden 2020 sosyal medya trendleri son derece önemlidir.

Instagram Pazarlama Anketi

Instagram Pazarlama Anketi Social Media Today’s ile Semrush’ın ortak çalıştığı; Nisan 2019’da toplam 854 katılımcı ile gerçekleştirildiği “Instagram Pazarlama Anketi” bugün rapor olarak kamuoyuna sunulmuştur. Ankete katılanların% 50’si B2C organizasyonu için çalışıyor,% 36’sı bir B2B şirketi tarafından çalışıyordu ve geri kalanı şirket türü olarak “Diğer” olarak seçildi.

Facebook’un Kripto Para Birimi: Libra

Facebook’un kripto para birimi Libra 2020’de yaklaşık bir ay önce açıklandı. Libra’yı online marketlerden ya da yerel marketlerden; nakit ya da diğer ödeme yöntemleri  ile satın alınabilecek. Bununla birlikte üçüncü taraf cüzdan uygulamalarını veya Facebook’un Whatsapp, Messenger ya da kendi uygulaması üzerinden Calibra cüzdanı ile kullanmaya imkan sağlayacaktır.

Instagram Creator Studio (İçerik Stüdyosu)

Instagram Creator Stüdyo (İçerik Stüdyosu) dijital pazarlamacıların uzun zamandır beklediği ve bununla birlikte “zamanlama” özelliğini aktif hale getirdi. Instagram, 3.parti uygulamalardan hoşlanmıyordu dolayısıyla resmi bir uygulama aracılığı ile panelden gönderi planlamak artık çok kolay ve güvenli.

Geleneksel ve Dijital Pazarlama Arasındaki Farklar

Geleneksel ve Dijital Pazarlama arasındaki farklar; 1400’lü yıllarda outbound kavramı ile kendini yaratan pazarlama, zaman içerisinde evrimleşerek teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijitalleşmeye ayak uydurarak; geleneksel pazarlama karmasına  (fiyat, tutundurma, ürün, yer) ilave insan, fiziksel olanaklar ve süreç de eklenerek 7P ile gelişmeye devam etmektedir.

2019’da Sosyal Medya Pazarlama Trendleri

2019’da sosyal medya pazarlama trendleri, her yıl beraberinde yenilikleri de getirmektedir. 2018 Sosyal Medya kullanım raporunda %74 artışla yine Instagram en popüler platform olarak yerini almıştır. * Bu da kuşkusuz, pazarlamacıların odağını Instagram’a kaydırmasına neden oluyor. 2019’da sosyal medyada daha etkin olmak istiyorsanız, işte dikkat etmeniz gerekenler.

Marlboro ve Pazarlama Stratejisi

Marlboro ve pazarlama stratejisi, kurulduğu yıllarda finansal kriz yaşamaktadır ve satışları oldukça düşüktür. Bunun üzerine bu hikaye ile tarihe geçecek olan Philip Morris; Marlboro’ya bir teklifle gelir. Satışları, 1 ayda mevcut satışların 3 katına çıkarabileceğine ikna etmiştir. Kaybedecek bir şeyi olmayan Marlboro teklifi kabul etmiş ve Philip Morris çevik zekası ile Amerikan sokaklarında bir viral pazarlama stratejisi kurgulamıştır.

Dijital Aktivizm

Macron- Sarı Yelekliler ve Change.org

Dijital aktivizm tanımından önce, Aktivizm TDK’da; etkincilik, toplumsal veya politik değişim meydana getirmek, belirli sorunlara dikkat çekmek için özel amaçlı etkinlik gerçekleştirme olarak tanımlanmıştır.

Türkiye’de Gazoz Üretimi ve Pazarlaması

Türkiye’de Gazoz Üretimi ve Pazarlaması

Türkiye’de ilk gazoz üretimi ve pazarlaması 2.Abdülhamit döneminde İstanbul’da, gayrimüslimler tarafından açılan bir meşrubat fabrikası olduğu bilinmektedir. İlk gazoz markası Mısırlıoğlu (1908) kurulmuş ardından Hürriyet (1908), Neptün (1917) takip etmiştir. Cincibir, Ankara, Elvan, Kocataş, Olimpos, Recep, Şirin Ada, Güven gibi yerel gazoz markaları ortaya çıkmıştır.

WordPress Güvenliği

 WordPress Güvenliği Neden Önemlidir?

Bilgisayar korsanları; site giriş bilgilerinizi, şifrelerinizi çalabilir ve buna bağlı olarak da kötü amaçlı yazılım yükleyebilir. Bu da firmanız, markanız ya da temsil ettiğiniz kişi ya da kurumlara itibar ya da gelir kaybına neden olabilir.

2020 Sosyal Medya Trendleri

2020 sosyal medya trendleri,  stratejilerini kurgularken “2020 sosyal medya trendleri” önemserler çünkü yol haritalarından bir tanesi de bu trendlerle uyumlu stratejiler yapabilmektir. Her marka, en çok kullanıcının olduğu platformlarda yer almak ya da reklam vermek isterler. Bu yüzden 2020 sosyal medya trendleri son derece önemlidir.