Facebook Sayfa Yönetimi Nereden Yapılır?

By Özlem
20 Eylül 2020
3 min read

Facebook Sayfa Yönetimi Nereden Yapılır?

Facebook Business Suite ile, Facebook sayfalarınızı artık tek bir kanaldan yönetebilmenize imkan sağlıyor. Instagram ve Facebook varlıklarınızı artık tek merkezden yönetebileceğim bir yönetim platformunu duyurdu. Masaüstü ve mobil uygulama seçenekleri de yakında mevcut olacaktır.

https://www.facebook.com/facebook/videos/3469305613090476/

Facebook Business Suite ile;

Zamandan tasarruf edin.

Facebook ve Instagram topluluklarınızla aynı anda bağlantıda kalmak için ; aynı anda yayınlama yapabilir ve gönderileri tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Güncel kalın.

Tüm Facebook ve Instagram mesajlarınızı, bildirimlerinizi ve uyarılarınızı tek bir merkezden yönetebilme imkanı sağlamaktadır. Bu şekilde güncel kalırken müşterilere de daha kolay yanıt verebiliyorsunuz.

Analiz edin.

Facebook ve Instagram içgörüleriyle nelerin işe yarayıp yaramadığını öğrenebilirsiniz. Müşterilerin ne aradığını görme fırsatı elde edersiniz.

Biz normalde “Sayfa Yöneticisi” (Page Manager) ya da “İçerik Stüdyosu” (Creator Studio)  ile tüm bu işlemleri yapabiliyoruz fakat Facebook Business Suite ile tek kanaldan her iki platformu da kullanıyor olacağız. Bu da iş etkileşimlerimizde kalmanın başka bir kolay yolunu gösteriyor.

YENİLİKLER

1- Mesaj Yönetimi:

Facebook, Messenger ve Instagram’daki tüm mesajları zaten Sayfa Yöneticisi’nde görebiliyorduk Geçen yıl İçerik Stüdyosu’na da planlama özelliği gelmişti. Yine de entegre mesaj kutusu işinize yarayabilir.

(otomatik mesaj ayarları yapmak istiyorum)

2- Düzen

Business Suite’in sevilen özelliklerinden bir tanesi de bu analiz sekmesinin düzenidir. Tek bir yerden hesaba genel bakış yapmanızı sağlıyor.

3- Analiz

Creator Studio daha fazla analitik özellikler sunuyordu fakat bu da daha fazla video yayın performansına dayalı veriler üretiyordu; oysa bu listede Facebook ve Instagram varlıklarınızın daha iyi ve genel karşılaştırma şansına sahip oluyorsunuz.

Facebook Sayfa Yönetimi Nasıl Yapılır

Meraklısına Notlar:

Ve Business Suite yakında Sayfa Yöneticisinin sahip olmadığı başka bir özelliğe sahip olabilir. Axios’a göre Facebook, yakın gelecekte WhatsApp mesajlaşma işlevini uygulamaya entegre etmeyi planlıyor. Facebook, geçen bir buçuk yıldır mesajlaşma uygulamalarını entegre etmek için çalışıyor ve WhatsApp işlevselliği gerçekten Business Suite'e eklenirse, bu üç platformun tamamında yanıtları etkinleştiren ilk uygulama olacak.
eki ne kadar işlevsel ve yararlı? Ne yapmaya çalıştığınıza bağlıdır, ancak kesinlikle, tüm önemli Facebook ve Instagram işletme yönetimi araçlarını tek bir uygulamaya entegre eder ve büyük ölçüde çeşitli araçları tek bir platformda basitleştirme görevini yerine getiriyor gibi görünüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir