Instagram Profesyonel Pano Nedir?

By Özlem
31 Ağustos 2022
3 min read

Profesyonel Pano

Instagram Ocak ayında, sadece mobil cihazlarda çalışacak olan bir platformu duyurdu. Bu platform “ Professional Dashboard” olarak tanıtıldı ve performans izlemek, profesyonel araçlara erişmek, Instagram’ın eğitimlerini keşfetmek için oluşturuldu.

Bu özelliği işletme hesapları ya da içerik yöneticileri (business & creators) kullanabilecekler. Bireysel hesaplarda bu özellik maalesef kullanılmayacak. İçerik oluşturucular, markalı içerik ortaklıkları ve diğer para kazanma özellikleri için kısayollar görebilirken, bir restoran veya mağaza sahibi reklamlarını izleyebilir veya alışveriş özelliklerini ayarlayabilir. Kontrol paneli ayrıca hesap analizlerini ve eğitimlere ve diğer yararlı makalelere bağlantı gösterecektir.

 

instagram_professional_dashboard-1.jpgInstagram tarafından açıklanan:

“ İçerik oluşturuculara ve işletmelere ihtiyaç duydukları araçları sağlama çabamızın bir parçası olarak, performansı izlemek, profesyonel araçlara erişmek ve keşfetmek ve Instagram tarafından derlenen eğitim bilgilerini keşfetmek için merkezi bir hedef olan Profesyonel Kontrol Panelini başlatıyoruz.”

Bu yeni platform, üç temel öne hakkında bilgi sağlıyor:

Performansınızı İzleyin: geçmiş performans istatistiklerine dayalı olarak karşılaştırmalı analizler yapıyor. Hesabınızın performansına göre eğilimleri ve verileri öğrenin.

İşletmenizi Büyütün: Hesabınızı çalıştırmak için kullandığınız araçlara kolayca erişin, işinizi kurmanıza yardımcı olacak yeni araçları keşfedin ve para kazanma durumunu ve uygunluğu kontrol edin.

Bilgi Alın: İpuçları, püf noktaları ve ilhamlarla dolu, özel olarak hazırlanmış eğitim kaynakları ile Instagram’dan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

Bu özellikler Instagram uygulamasında tamamen yeni değil, ancak şirketin tüm iş araçlarını tek bir yerde merkezileştirmesi ilk kez. Güncelleme ayrıca Instagram’ın hem işletmeler hem de etkileyiciler için artan önemini vurguluyor. Facebook kısa süre önce, işletmeleri platforma bağlı olan Instagram kullanıcılarına hitap etme çabalarını artırarak uygulamasının neredeyse her bölümüne alışveriş özellikleri ekledi . İçerik oluşturucular için, IGTV videoları ve diğer uzun zamandır beklenen para kazanma özelliklerinin reklamlarını tanıttı .

Nasıl Kullanırım?

Bir işletme veya içerik oluşturucu profiliniz varsa, hazırsınız demektir. Profilinize gidin ve erişim elde etmek için “Profesyonel Kontrol Panelini Görüntüle” ye dokunun.

Professional Dashboard, özellikle Instagram’da işinizi veya markanızı büyütmek istiyorsanız, araç setinize harika bir katkı olabilir.

Ve iyi haber? Instagram, Profesyonel Kontrol Panelini güncellemeye devam edeceklerini söylüyor, bu nedenle sürekli eklemeler için bu alanı izleyin!

 

Kaynaklar:

business.instagram.com/blog/announcing-instagram-professional-dashboard
facebook.com/business/help/794531804777963?id=419087378825961
www.socialmediatoday.com/news/instagram-launches-new-professional-dashboard-platform-to-provide-quick-g/593839/
www.engadget.com/instagram-professional-dashboard-140042200.html
later.com/blog/instagram-professional-dashboard/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir